Medikal Market Türkiye
  
HIZLI ARAMA

AnaSayfa                   Hesabım                   Ürünler                   Ödeme                   İletişim                Sepetim

Ürün Kategorileri
Ağız Bakımı
Alternatif Tıp
Anne & Çocuk Sağlığı
Anti Selülit Ürünleri
Ateş Ölçerler
Bayanlara Özel
Bitkisel Destekler
Cilt ve Saç Bakımı
  Cihaz Destekli Ürünler
  Cilt Sağlığı
  Saç Bakımı
Cinsel Sağlık
Diabet Ürünleri
El ve Ayak Sağlığı
Fizik Tedavi
Kişisel Bakım
Masaj Ürünleri
Ortopedi Ürünleri
Sağlıklı Yaşam
Sarf Malzemeler
Şeker Ölçüm Ürünleri
Sigara Bırakma Ürünleri
Solunum Astım Cihazları
Steteskoplar
Tansiyon Aletleri
Tartılar
Tekerlekli Sandalyeler
Varis Çorapları
Yatan Hasta Ürünleri
Analiz ve Ölçüm Cihazları
En Çok Görüntülenenler İçinde Cihaz Destekli Ürünler
01.Epila Kişisel Lazerli Epilasyon Cihazı
02.Beurer SL 30 Uçuk Sivilce Çatlak İltihap Yok Edici
03.Hairmax HM Lazerli Saç Foto-Terapi Cihazı
04.Syro BioBeam Akne Tedavisi Foto-Terapi Cihazı
05.Lanaform Facial Care Yüz Saunası
06.ILIFT Komple Anti-Aging Kozmetik Bakım Seti (Krem hediyeli)
Markalar
Yeni Ürünler daha fazlası için tıklayınız.
OMRON BF 508 VÜCUT ANALİZ CİHAZI
OMRON BF 508 VÜCUT ANALİZ CİHAZI
159.90TL
Ürün Arama
 
Aradığınız ürünü bulmak için lütfen anahtar kelime giriniz.
Gelişmiş Arama
Müşteri Hizmetleri
Kargo & İade
Gizlilik Bildirimi
Kullanım Şartları
Havale/EFT Bildirim Formu
Sipariş Yöntemleri ve Ödeme
Bize Ulaşın
Epila Kişisel Lazerli Epilasyon Cihazı
Marka Bilgisi : [BNB]
Ürün Detayları
Ürün Fiyatı : 380.00TL 350.00TL
Yorumları görmek/eklemek için tıklayınız.
Epila Kişisel Lazerli Epilasyon Cihazı
Resmi Büyüt
::: HIZLI GÖNDERİ :::        
AÇIKLAMA :
Muhteşem ürün EPILA kısa süreliğine özel kampanya fiyatı ile 380.00 TL yerine sadece 350.00 TL.
EPILA, kişisel bir tüy giderici medikal lazer cihazıdır. Bilimsel araştırmalar ve güncel teknolojilere dayanılarak üretilmiştir. Dünya genelinde tüy giderici cihazlar için onaylanmış olan 808nm dalgaboyunun, kalıcı tüy giderilmesinde ortalama %80 etkin olduğu önde gelen araştırma enstitüleri ve Universiteler tarafından kanıtlanmıştır.
EPILA’nın içerdiği lazer, doğrudan tüyler üzerine saçılarak değil, 808 nm dalgaboyu sayesinde tüy köküne nüfuz ederek tüylerin dökülmesini sağlar.  

Lazer Hakkında:
LASER ismi, “Radyasyonun Uyarılmış Saçılım ile Işık Amplifikasyonu” cümlesinin kısaltması ile elde edilir. Birçok insanda lazerin her tür sorunu giderme kapasitesi olduğuna dair bir kanı vardır. Ancak gerçekte lazer, uygun dalgaboyu ve ışık emisyon yöntemi kullanılarak, yalnızca cerrahi işlemlerde ve cilt hastalıklarında kullanılmaktadır. Ayrıca, lazerde tek bir dalgaboyu ve tek renk özelliği bulunmakta, bu da tüy giderme tedavisine katkıda bulunmaktadır. Güneşten saçılan ışık farklı dalgaboylarından oluştuğu halde, lazer yalnızca tek bir dalgaboyuna sahiptir. Başka bir deyişle, lazerin yalnızca bir renge yanıt veren karakteristiği vardır. 
 
Lazer & Tüy:
Lazer cilt dokusu tarafından emildiğinde, ısı enerjisine dönüşerek cilt dokusunda termal yaralar yaratır. 100 derecenin üzerindeki termal yaralar dokuyu eritir, 50 ve 100 derece arasında geri dönüşü olmayan dejenerasyondan kaynaklanan skar (yara) oluşur. 50 derecenin altında ise geri dönülebilir rejenerasyon oluşur, bu da cilt dokusunun normal haline dönmesine olanak sağlar. Termal yaranın derecesi, lazerin dalgaboyu, ışığın şiddeti, saçılım süresi, absorbe eden materyalin özellikleri v.b. ile tespit edilir. Lazer, cerrahi işlemlerde ve çeşitli deri hastalıklarının tedavilerinde herhangi bir yan etki olmadan uygulanabilir. Tüy gidermek için kullanılan lazer, tüy pigmenti tarafından emildikten sonra tüy veya etrafına ışık saçarak tüy kökünü yok eder.
 
EPILA Kişisel Tüy Dökücü Lazer Çalışma Prensibi:
EPILA lazer tüy gidericisinin prensibi, lazerin karakteristik dalgaboyu tarafından saçılan ışık enerjisinin tüy foliküllerinde (köklerinde) bulunan melanin pigment tarafından selektif olarak absorbe edilmesi sonucu termal enerjiye dönüşerek tüy kökünü yok etmesi olarak açıklanabilir.
 

EPILA’nın Faydaları:

 • Diğer tüy dökme yöntemlerinden çok daha hızlı ve kolay

 • Daha geniş bir alana tek seferde uygulama

 • Güvenilir ve hassas uygulama imkanı

 • Daha acısız uygulama

 • Daha az işlem sıklığı

 • Kalıcı tüy dökme ve azaltma etkisi

 • Çok güneşlenmişseniz veya tüyler boyalı ise, cilt normal rengine dönene kadar bekleyin çünkü lazerin, yalnızca koyu renge reaksiyon veren bir özelliği vardır.

Özellikler:
 • Kullanımı kolay ve yan etkisi olmayan yüksek-güçte yarı iletken lazer
 • Evde güvenli ve kolay kullanımı sağlayan birçok güvenli ekipman içerir. 
 • İnsanlara zarar vermemek için lazer ışık optik lens ile konsantre edilerek yalnızca kısa mesafede belli bir alan içinde ışık saçar
 • Lazer saçılımı için ayarlanabilir zaman sayacı ve lazerin güç kontrolü bulunur
 • İnce ve taşınabilir tasarımı sayesinde seyahat veya iş gezilerinde kolaylıkla kullanılabilir
 • Tüyler koyu renk ise, kol, bacak, kaş, bikini çizgisi, sakal, gibi  vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilir. Ancak fazla miktarda pigment yoğunluğundan dolayı, prensip olarak göğüs uçlarının etrafı ve perineal bölgede uygulanmamalıdır. Yüz bölgesinde uygulama yaparken gözlerin lazere maruz kalmamasına çok dikkat edilmelidir.
 • Kadında kaş, koltuk altı ve bikini çizgisi ve erkekte sakal gibi vücüdun hemen hemen her bölgesi tedavi edilebilir. İstenmeyen tüyler vücüdunuzun herhangi bir bölgesinden güvenli bir şekilde hayal edilebilecek en kısa sürede giderilir.
 
EPILA Cihazının Teknik Özellikleri:
 • Model                      : EPILA SI-808
 • Çalışma Gerilimi  : 110/220 V
 • Lazer dalga boyu  : 808 nm 
 • Ölçüler                    : 170 X 50 X 40 mm
 • Güç Adaptörü        : DC 9V 1200 mA


LAZER İLE KILIN YOK EDİLMESİ NEDİR ? 
 

 

 

LAZER NEDİR?
Lazer epilasyon yöntemi, elektroliz yönteminin eksikliklerden dolayı geliştirilmiş olup diğer yöntemlerden daha hızlı bir şekilde istenmeyen kılları yok etmenizi sağlar. Lazer epilasyon, istenmeyen kıllarınızı herhangi bir yan etki veya yaralanma olmadan yok eder.
LAZER HAKKINDA
LASER ismi, Radyasyonun Uyarılmış Emisyonu ile Işığın Amplifikasyonu (Light Amplification by the Stimulated Emission of Radiation) kelimelerinin kısaltmasıdır. Birçok insan, lazerin her tür şeyi tedavi etme yeteneği olduğunu düşünmekte ancak gerçekte, ışık emisyon yöntemi ile uygun dalgaboyu yalnızca cerrahi ameliyatlarda ve cilt hastalıklarında kullanılmaktadır. Ayrıca lazerin, kıl yok etme tedavisine katkıda bulunan, tek dalgaboyu ve tek renk olma özelliği vardır. Güneşten yayılan ışık farklı dalgaboylarında ışıktan oluşsa da, lazer yalnızca tek dalgaboyuna sahip bir ışıktır. Başka bir deyişle, lazer yalnızca bir renge yanıt veren özelliğe sahiptir.
LAZER & KIL
Lazer cilt dokusu tarafından emildiğinde, ısı enerjisine dönüşerek termal hasara yol açar. 100 derece'nin üzerindeki termal hasar cilt dokusunun çözünmesine ve 50 ile 100 derecede ise geri dönüşü olmayan dejenerasyondan dolayı skar oluşumuna neden olur. Geri dönüşü olan rejenerasyon ise 50 derecenin altında gerçekleşir ve cilt dokusunun normal durumuna dönmesi mümkün olur.
Termal hasarın derecesi lazerin dalgaboyu, ışığın şiddeti, yayıldığı süre, emici materyale ve özelliklerine bağlıdır. Lazer, cerrahi ameliyatlarda da uygulanır ve herhangi bir yan etki olmadan çeşitli cilt hastalıklarını tedavi edebilir. Kıl yok etmek için kullanılan lazer, pigment tarafından emildikten sonra kılın üzerinde veya civarında saçılarak kıl kökünü yok eder.
Lazer ile kıl yok edilmesinin prensibi, lazere özel dalgaboyu tarafından saçılan ışık enerjisinin, saç foliküllerinde bulunan melanin pigmenti tarafından seçici olarak emilip, termal enerjiye dönüşerek, kıl kökünü yok etmesine dayanır.
LAZER İLE KIL YOK EDİLMESİNİN YARARLARI
 • Mevcut diğer yöntemlere göre çok daha hızlı ve kolay şekilde kılları yok eder.
 • Diğer tedavilerle kaşılaştırıldığında hemen hemen acısız ve daha kısa sürer.
 • Bir seferde geniş bir alana uygulanabilir.
 • Daha az sıklıkta uygulama gerektirir.
 • Doğru ve güvenilir tedavi sağlar.
 • Kılların kalıcı olarak yok edilip sayısının azalmasını sağlar.
 • Tedaviden sonra gözeneklerin sıkılaşmasından dolayı ciltte yumuşaklık hissedilir.  

TEDAVİDEN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER 

1. Lazer ile kılların yok edilmesinde, lazer yalnızca koyu renk kıl ile reaksiyon verdiğinden güneş yanığı var ise, cildinizin orijinal rengine dönmesini beklemenizi öneririz.
2. Herpes simpleks gibi bir hepatit hastalığı veya selülüt varsa lazer tedavisi uygulamadan önce, bunların tedavi ettirilmesi gerekir.
3. Sivilce tedavisi için izotretinoin kullanan kişiler bir süre için kılları yok etmeye çalışmamalıdır.
4. Keloid veya hipertrofik yara sorunu yaşayan bir kişi lazer tedavisini çok dikkatli bir şekilde yapmalıdır.
5. Melanin pigmentasyonunun derin olduğu, meme ucunun etrafı, genital bölge veya anal bölge gibi özel alanlar, lazer tedavisi için uygun değildir.
6. Lazer ile kılların yok edilmesi için koyu, kalın kılları olanlar en uygun adaylardır.

Kılın yakılamayacak kadar ince olduğu yerlerde, kılı cımbızla çekerek çıkartın.

KIL DÖNGÜSÜ 

Kılların kalıcı olarak yok edilmesi için, anajen adı verilen, kılın aktif büyüme fazının yok edilmesi gerekmektedir.

EPILA HAKKINDA TÜM SORU VE CEVAPLAR :

 

SORU: EPILA’yı kimler kullanabilir?

CEVAP: Lazer Epilasyon işleminin herkes için uygun olmadığı bilinmelidir! EPILA’yı açık renkli cilde sahip kişiler koyu renkli kıllarını azaltmak ve yok etmek için kullanabilirler. Çok koyu renkli cilde sahip (Afrika kökenli) kişilerde EPILA kullanılmamalıdır.

SORU: EPILA’yı diğer tüy dökme ve yoketme metodlarından farklı ve avantajlı kılan nedir?

CEVAP: EPILA sizin istemediğiniz kıllarınızı “Evinizde, seyahatlerde” kendi kendinize çok daha ekonomik olarak azaltmanızı sağlar. Ayrıca, EPILA ile yapacağınız uygulamalar ağrısız ve yan etkisizdir. Cildinizde yanık, kesik veya yaralar oluşmaz.

 

SORU: Bu ürün gerçekten işe yarıyor mu?

CEVAP: Evet! Gerçekten işe yarıyor! Burada önemli olan EPILA’nın istenmeyen kılları azaltmaya yönelik “Lazer Epilasyon İşlemi” ni gerçekleştirmeye yarayan “Kişisel Lazer Cihazı” olduğunu bilmektir. EPILA veya daha genel tabirle Lazer Epilasyonu mucize yaratan bir işlem değildir! EPILA ile yapılacak uygulama ve alınacak sonuç için zaman ve sabır gereklidir. Bunun başlıca sebebi, kılların kalıcı olarak azaltılması ve yok edilmesi için yapılan Lazer Epilasyon uygulamasının “Anajen” diye adlandırılan büyüme döngüsü fazında çok daha etkili olmasıdır (kılın yaşam döngüsü 3 fazdan oluşmaktadır: Dolayısı ile, uygulama yapılırken mevcut bölgedeki kıllar birbirinden farklı yaşam döngülerinde olacağından uygulama tekrar edilerek Anajen fazının yakalanması gerekir.

 

SORU: Lazer ile kılların yok edilmesinin prensibi nedir?

CEVAP: Lazer ile kılların yok edilmesi, kıl foliküllerini (kıl kökü) bozacak veya tahrip edecek ancak etrafındaki cilde zarar vermeyecek kadar enerjiyi bir grup kıl folikülünün üzerine, bir lazer ışını göndererek gerçekleşir. Bu işleme ‘’Seçici Fototermoliz’’ adı verilir. Seçici olmasının nedeni yalnızca kılları hedef alması ve cilde etki etmemesidir. Geçmişte lazer genelde renk açılmasında ve çillerde kullanılırdı ancak daha sonra kılların yok edilmesinde de etkin olduğu tespit edilmiştir.

SORU: Uygulama süresi ve sıklığı nasıl olmalıdır?

CEVAP: Öncelikle uygulama süresi, uygulamanın yapılacağı bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişir. EPILA’yı kullandıkça tecrübeniz artacak ve daha az sürede daha büyük bir bölgeye uygulama yapabileceksiniz. Her uygulama seansında 30 dakika sonunda cihaz kapatılmalı ve 5 dakika süreyle dinlendirilmelidir. Uygulama aynı bölgede bir seferde en fazla 3 kez tekrarlanmalıdır. Lazeri arka arkaya aynı cilt gözeneğine uygulamayın. Lazeri sırayla farklı cilt gözeneklerine uygulayın.

 

SORU: Hangi bölgelere uygulama yapılabilir?

CEVAP: Gözlere yakın olan bölgeler ve kaşlar haricinde heryere uygulanabilir. En yaygın uygulama yapılan bölgeler, yüz, üst dudak, boyun, gögüs etrafı (meme uçları ve yakınındaki koyu renkli bölgeye dikkat edilmelidir), kolaltı, bikini bölgesi, bacaklar ve sırttır.

 

SORU: Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA tarafından onaylanmış mıdır?

CEVAP: FDA kurumu Lazer ile Kalıcı Tüy Azaltılması uygulamasına sahip birçok lazeri onaylamış, birçoğu da onay aşamasındadır. Sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterdiği gibi, en pahalı ve bilinen lazer ile uygulamalarda dahi başarı oranı kişiye ve uygulamanın süresine göre değişmektedir.

 

SORU: Ürünün neyle çalıştığını öğrenmek istiyorum; Elektrikle mi çalışıyor pille mi? Kullanılıp atılan bir ürün mü yoksa uzun ömürlü bir ürün mü?

CEVAP: Ürün 9 Voltluk adaptör kullanılarak elektrik ile çalışıyor. Cihazın kullanım ömrü içindeki lazer tüpünün ömrü tarafından belirlenmektedir. Bu da yaklaşık olarak 5000 saattir. Kabaca bir hesap ile günde 60 dakikalık bir kullanım ile cihaz 10 yıl üzerinde hizmet verebilir.

 

SORU: İlerleyen dönemde alınması gereken veya değişmesi gereken parçaları var mıdır?

CEVAP: Cihazın sürekli temin edilmesi gereken hiçbir sarf malzemesi yada değiştirilmesi gereken yedek parçası yoktur.

 

SORU: Cihaz hamilelikte de kullanılabiliyor mu?

CEVAP: Hayır. Hamile bayanların ve vücut içine takılan kalp pili kullananların bu ve benzeri elektronik cihazları kullanmaları tıbben tavsiye edilmemektedir.

 

SORU: Lazer ışını doğru değerler altında kullanılmadığında kanser riskini doğurur mu? Cihazın kullanımına ilişkin bir tehlike mevcut mudur?

CEVAP: Tıpta “Soft Lazer” yada “Düşük Doz Lazer” tabir edilen ve EPILA cihazının da sahip olduğu 808 nm dalgaboyundaki lazer ışını, insan sağlığı üzerinde herhangi bir zararlı etkiye sahip değildir. Bu durum üretici firma tarafından Avrupa Emniyet Standartlarının göstergesi olan CE sertifikasyonu ile de belgelenmiştir.

 

SORU: Olumlu sonuç almak için kaç uygulama gerekir?

CEVAP: Bu sorunun herkes için geçerli tek bir yanıtı yoktur. Uygulamadaki istikrar ve kararlılık, kıl tipi, cilt tipi,  düzgün kullanım, vücudun kimyasal yapısı gibi faktörler olumlu sonuç alma sürecini etkileyebilmektedir.

 

Uzun dönemde yararlarını görmek için sık uygulama yapmak gerekir. Uygulama yapmak istediğiniz bölgedeki kıl yoğunluğuna, kılların büyüme döngüsüne ve rengine bağlı olarak sonuçlar değişebilir. Ayrıca kişinin sahip olduğu “Testosteron” hormon miktarı da kılların üretilmesinde çok etkili olduğundan, bu hormonun seviyesine bağlı olarak sonuçlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Koyu renk kıllar lazer terapiye daha hızlı yanıt verir ancak uzun dönemde kalıcı ve en iyi sonuçları almak için minimum 8 hafta uygulama yapılması tavsiye edilmektedir.

 

SORU: Bende kıl dönmesi var, bu ürünü kullanabilir miyim?

CEVAP: Hayır. Kıl dönmesi sorunu bir uzman doktor kontrolünde ele alınmasını gerektirir.

 

SORU: EPILA’yı kullandıktan sonra kıllarım traştan sonraki gibi daha kalın mı çıkar?

CEVAP: Öncelikle kılların traş edilmesi sonrasında daha kalın olarak çıktığı yanlış bilinen bir olgudur. Bu durum mikroskop altında yapılan deneylerde de tespit edilmiştir. Bu yanılgı, traşlanan kılların bir açı ile kesilmesinden kaynaklanan illüzyondur. EPILA ile yapılan uygulamalarda kıllar her seferinda daha incelerek azalmakta, son

NOT: Ürün kapalı ve gizli paket içerisinde gönderilir.
 
Vade / Ay Vade Tutar Vade Toplam
2 Ay 182.26TL 364.53TL
3 Ay 122.73TL 368.20TL
4 Ay 92.97TL 371.88TL
5 Ay 75.74TL 378.70TL
6 Ay 64.02TL 384.13TL
7 Ay 55.20TL 386.40TL
8 Ay 48.80TL 390.43TL
9 Ay 43.83TL 394.45TL
10 Ay 40.16TL 401.63TL
11 Ay 36.91TL 406.00TL
12 Ay 34.42TL 413.00TL


Yorumlar
Henuz bir ürün yorumu bulunmamaktadir.

Ürünler hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak için tıklayınız.

Bu ürünü alan kullanıcılarımız aynı zamanda şu ürünleri de aldılar
Power Balance Enerji Ve Denge Bilekliği USA Orjinal
Power Balance Enerji Ve Denge Bilekliği USA Orjinal
Bu Kategorideki Diğer Ürünler
    Model/Açıklama   Fiyat   Stok 
   Epila Kişisel Lazerli Epilasyon Cihazı  Şu an bu ürünü inceliyorsunuz 350.00TL
 Beurer SL 30 Uçuk Sivilce Çatlak İltihap Yok Edici  Beurer SL 30 Uçuk Sivilce Çatlak İltihap Yok Edici 145.00TL
 Hairmax HM Lazerli Saç Foto-Terapi Cihazı  Hairmax HM Lazerli Saç Foto-Terapi Cihazı 890.00TL
 Syro BioBeam Akne Tedavisi Foto-Terapi Cihazı  Syro BioBeam Akne Tedavisi Foto-Terapi Cihazı 243.00TL
 Lanaform Facial Care Yüz Saunası  Lanaform Facial Care Yüz Saunası 62.00TL
 ILIFT Komple Anti-Aging Kozmetik Bakım Seti (Krem hediyeli)  ILIFT Komple Anti-Aging Kozmetik Bakım Seti (Krem hediyeli) 599.00TL
Sepetim daha fazlası için tıklayınız.
0 ürün
Giriş
E-mail Adres:


Şifre:
(Şifremi Unuttum)Yeni kullanıcı
Yeni Hesap Aç
Bize Ulaşın
Bize Ulaşın
Marka Bigisi
BNB
Diğer Ürünleri
Bildirimler daha fazlası için tıklayınız.
İndirim Bildirileri almak için tıklayınız.Erken uyarı: Epila Kişisel Lazerli Epilasyon Cihazı hakkındaki güncellemeleri bildir.
Tavsiye Edin
 
Ürün bilgilerini arkadaşınıza göndermek ister misiniz?
Yorumlar daha fazlası için tıklayınız.
Ürünler hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmak için tıklayınız.Bu ürün hakkindaki fikirlerinizi paylaşın!
Vitrin daha fazlası için tıklayınız.
Power Balance Enerji Ve Denge Bilekliği USA Orjinal
Power Balance Enerji Ve Denge Bilekliği USA Orjinal
69.00TL
39.90TL
Diller
Türkçe
Kurlar

Copyright © 2008 Powered by Medikal Market

Süpermed Medikal Market Tıbbi Malzemeler Tic. Ltd. Şti.
Korutürk Mah.Ortanca Sok.No:37/C (Egepark-Teknosa AVM Karşısı) Balçova-İzmir
TEL : 0232 278 74 06 - 0554 870 06 00
e-mail : info@medikalmarket.gen.tr